شرکت KAWAI

شرکت کاوایی تولید کننده آلات موسیقی است که ساختمان مرکزی آن درهاماماتسوشیزوکای ژاپن می باشد.  این شرکت که در اوت 1927 تاسیس شد بیشترین شهرت خود را با تولید پیانو های رویال، گرند ، پیانوهای دیواری ، پیانوهای الکترونیک و سینتی سایزر کسب کرده است.

کوئیچی کاوایی موسس شرکت در سال 1886 در هاماماتسو ژاپن متولد شد. کاوایی که پسر یک سازنده واگن بود در جوانی مهارت ساخت و ایجاد نوآوری در دستگاه های مکانیکی را کسب کرد.

در ابتدای نوجوانی کار خود را در صنعت پیانو آغاز نمود و در سنین جوانی عضو کلیدی تیم تحقیق و توسعه شرکتی شد که برای اولین بار پیانو را در ژاپن عرضه نمودند.

او با طراحی و ساخت اولین اکشن کامل کلاویه های پیانو در ژاپن استعداد خود را به همگان ثابت کرد و موفق به ثبت طرح ها و اختراعات بسیاری در این زمینه شد.

در سال 1927 کوئیچی کاوایی با همکاری هفت نفر از افرادی که با او همفکر بودند آزمایشگاه تحقیقاتی آلات موسیقی کاوایی را تاسیس نمود. در روز های آغازین به جز اشتیاقشان به موسیقی و تولید پیانوهای برتر پشتوانه دیگری نداشتند.

پس از مرگ کوئیچی کاوایی در سال 1955 شیگرو کاوایی در سن 33 سالگی به سمت مدیرعاملی شرکت منصوب شد و راه پدرش را ادامه داد. او رشد سریع صنعت موسیقی را پیش بینی و با گسترش ظرفیت تولیدی کارخانه و تاسیس تعدادی بنیاد موسیقی برای تعامل با آن برنامه ریزی نمود.

در سال 1980 کارخانه پیانو گرند ریویو را تاسیس در ادامه خط تولید پیانو گرند شیگرو کاوایی را راه اندازی نمود که از آن به عنوان میراث شخصی خودش برای دنیای پیانو یاد کرده است. شیگرو کاوایی از سال 1955 تا 1989 مدیر عامل شرکت کاوایی، از سال 1990 تا 2002 رئیس هیئت مدیره و تا زمان مرگش در سال 2006 و در سن 84 سالگی مشاور شرکت بود.

در سال 1989 هیروتاکا کاوایی به سمت مدیر عاملی منصوب شد. تحت مدیریت او شرکت KAWAIاقدام به سرمایه گذاری دهها میلیون دلاری برای استفاده از سیستم های رباتیک پیشرفته در فرایند تولید نمود. بعد از آن تحت نظارت او سری های جدیدی از پیانو های گرند، دیواری،  دیجیتال، معرفی شد.

امروزه شرکت تولید کننده آلات موسیقی کاوایی پیانوهای آکوستیک و دیجیتال خود را به بیش از 80 کشور دنیا صادر می نماید.

در طی 80 سال گذشته شرکت KAWAIدر خصوص کیفیت و مهارت فوق العاده در ساخت آلات موسیقی در بالاترین رده جهانی قرار دارد. در حال حاضر پیانوهای آکوستیک و دیجیتال KAWAIانتخاب اول پیانیست ها، اساتید، کلیساها، دانشجویان و علاقه مندان به پیانو در سراسر جهان می باشند.

شرکت KAWAIبه صورت ماهرانه ، ساختار پیانوهای سنتی را با تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا تلفیق کرده و انواع پیانوهای گرند، دیواری، دیجیتال و حرفه ای را برای اجراهای زنده، تولید و عرضه می نماید.